Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-07-10 15:36:24

Mobilya sektörünün ileri gelenleri bir araya geldi

MOYSAD Başkanı Davut Doğan ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) ile sektörün sorunlarını ve ihracat hamlelerini masaya yatırdı.

Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği MOYSAD'ın Başkanı Davut Doğan, Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Batallı ve Genel Sekreter Abdullah Yaşar, MOSDER’i ziyaret etti.

MOSDER Başkanı Davut Karaçak, sektörde dayanışma ve beraberlik yaklaşımının geliştirilmesi adına olumlu bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.  Karaçak, MOSDER ve MOYSAD üyelerini sektörün geleceğinin konuşulacağı ortak bir toplantıya davet etti.

İhracatın ülke ekonomisine olan katkısı göz önüne alındığında sektör olarak 10 milyar dolarlık ihracat hedefini vurgulayan Davut Karaçak, “Şu an ihracatta dünyada 12. sırada yer alan Türkiye’nin ilk 10'da olma hedefine önümüzdeki 5 yıl içerisinde ulaşması için çalışıyoruz.” dedi.

MOSDER Başkanı Davut Karaçak Mobilya sektöründe, adında Türkiye olan bir dernek olarak çeşitli kurumlar ve derneklerle görüşmelere devam edip sektörün bütünleştirici gücü olacaklarını hatırlattı.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 haberebakhabere.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.