KADIN İŞVERENLERİN ORANI YÜZDE 8,8 OLDU

Pazarlanan cinsiyete göre işveren olarak çalışanların dağılımı belli olurken, bu rakam 2017 yıl sonunda kadınlarda yüzde 8,8 olarak görüldü.

 

Medya takibinin öncü kurumu  Ajans Basın , Merkez girişimcilik istatistiklerini konu alan araştırmayı görüntüle. Ajans Press'in  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Verileri ve medya yansımalarının derneği göre sıralanmıştır, Türkiye'de işveren olarak çalışan sayısı oranı yüzde 8,8 olarak görüldü. Böylelikle erkek işverenlerin oranı yüzde 91,2 olarak kayıtlara geçti. Cinsiyete göre işveren olarak çalışanların dağılımı yıllara göre incelendiğinde ise kadın işverenlerin oranı 2016 yılında yüzde 9,0 iken 2015 yılında yüzde 8,1 olduğu oldudı. Böylelikle yıllar içinde oranların yükselip çevrimi anlamında değişiklik gösterdiği kayıtlara geçti.

 

ITS Medya  ve  Ajans Press'in  gerçekleştirdiği medya incelemesinde, konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Son 4 yıl içerisinde, girişimci başlığı altında 66 bin 10 adet haber çıkışı yapan edildi. Kadın girişimci önünde ilerleyen haberleri incelendiğinde ise 18 bin 763 haber yansıması görüldü.

Kaynak AJANS BASIN

273
Okunma