AGE Bilişim “İlk 500 Bilişim Şirketi” Arasında Yer Aldı

İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması'nın sonuçları, geçtiğimiz hafta Grand Pera Emek Sineması'nda düzenlenen ödül töreniyle açıklandı. Bu yıl yirminci defa düzenlenen araştırmada

İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması'nın sonuçları, geçtiğimiz hafta Grand Pera Emek Sineması'nda düzenlenen ödül töreniyle açıklandı. Bu yıl yirminci defa düzenlenen araştırmada firmalar, 2018 yılı net satış gelirleri baz alınarak 48 ayrı kategoride değerlendirildi. Sektörün önemli isimlerinin ve kurumların yer aldığı ödül töreninde ilaç takip ve izleme sistemleri üreticisi AGE Bilişim, 346. sırada yer alarak ilk 500 arasında olmanın gururunu yaşadı.

"Dünyaya ilaç takip sistemleri ihraç ediyoruz."

Bilişim 500 listesinde geçtiğimiz yıla göre 3 sıra atlayan AGE Bilişim, yerli ve yabancı 100'ün üzerinde müşteriye hizmet veriyor. Şirket, son teknoloji ilaç takip ve izleme sistemlerini Avrupa Birliği ve Rusya başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediyor. AGE Bilişim Türkiye'nin yerli olarak hizmet veren en büyük ilaç takip sistemi üreticisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AGE Bilişim Genel Müdürü Emre Özden, "Faaliyetlerimize başladığımız günden bu yana Türkiye'de hizmet veren yerli ve yabancı birçok ilaç firmasıyla çalışma fırsatı yakaladık. 12 yılda Türkiye'de kazandığımız tecrübeyle ilaç takip sistemleri, yazılım ve donanım çözümlerimizi yurt dışına açmış bulunuyoruz. Bu noktada ürettiğimiz yerli teknolojiyi sürekli olarak geliştirmek için uğraşıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla ilerleyen yıllarda Türkiye'nin en büyük bilişim şirketleri sıralamasında çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Bilişim 500, Referans Niteliğinde

Bilişim 500 Araştırması'na ilişkin veriler, bilişim şirketlerinin yanı sıra kamu ve özel sektör alımlarında bir referans olarak kullanılıyor. Türkiye'de yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılara ve işbirliği yaratmak isteyen şirketlere rehberlik görevini yürüten araştırma verileri, Türkiye bilişim sektörünün referansı niteliğindeki ilk ve tek yayını olma özelliği taşıyor.
814
Okunma