Annual Food Agenda ile alışkanlarını ve dünyanı değiştir

Annual Food Agenda (AFA), Foodback - Impact Hub İstanbul ve EIT Food ortaklığında 11-12 Kasım 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek etkinlikte gıda sistemini daha iyi anlamamızı sağlamayı hedefliyor.

Annual Food Agenda programı bu yıl ilk defa Türkiye’de Impact Hub İstanbul’un yarattığı Foodback platformu tarafından EIT Food desteği ile gerçekleştirilecek. Foodback, AFA konferansı ile tüketicilerin gıda sistemini daha iyi anlamalarını sağlamak için gıdayla bağlantılı veya bağlantısız günlük ortamlarda; akademi, endüstri, üreticiler ve tüketiciler arasındaki etkileşimi teşvik edecek.

11-12 Kasım tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek Annual Food Agenda’da, “Dikey Tarım, Yok Olma Tehlikesindeki Sektörler, Yeni Doğan Sektörler, Atıksız Mutfak, Döngüsel Ekonomi” gibi konu başlıkları yer alacak. Programda sektör temsilcileri ile her başlık derinlemesine konuşulacak ve her oturumun çıktıları 2 günün sonunda katılımcılar ile paylaşılacak.

Program Güneşin Aydemir Buğday Derneği, Neriman Eralp Kalyoncuoğlu Anadolu Efes, Zafer Kızılkaya Akdeniz Koruma Derneği, Dr. Öğretim Üyesi Berat Haznedaroğlu Boğaziçi Üniversitesi, Cemre Torun Ruhun Doysun, Merve Gülistan MGA Tarımsal Danışmanlık, Aslı Elif  Tanuğur Samancı Bee’o Propolis, Berkay Tunalı Toprağın Uyanışı Belgeseli, Durukan Dudu Anadolu Meraları, Alican Karaca Bundle Kitchen, Ahmet Güney Plant Factory, Ayça Dündar SoluBlue, ve Duygu Yılmaz Biolive gibi alanında uzman kişilerin katkıları ile gerçekleşecek.

Okunma