Aydınlı Grup'un Uluslararası başarı kazanan üretim teknikleri

Ürün görünümü ve kullanım dayanıklılığının arttırılması üzerine çalışmalar gerçekleştirerek kumaş teknolojisi ve üretim tekniklerinin derinlerine inmeye devam eden

Ürün görünümü ve kullanım dayanıklılığının arttırılması üzerine çalışmalar gerçekleştirerek kumaş teknolojisi ve üretim tekniklerinin derinlerine inmeye devam eden Aydınlı Grup, takım elbiselerin dayanıklılığı ve performansına yönelik yaptığı araştırmaya dair hazırladığı makale ile International Journal of Multidisciplinary Studies and Innovative Technologies Dergisi’nde yer aldı.

Aydınlı Grup, araştırmaları sırasında kalite odaklı yaklaşımını bir adım öteye götürerek takım elbise kumaşının çeşitliliğe ayak uydurmasını ve bu sayede ürünün kullanım ömrünü artırmayı amaçladı. Kalite Güvence Müdürlüğü tarafından 10 farklı kumaş türü ile yapılan testlerde, dikiş açılması problemi görülen bölgelerde destek telası kullanımının deformasyona çözüm olduğu tespit edildi. Bu sayede özellikle kontrast renkli ve seyrek dokudaki kumaşlarda gerilme sonucu meydana gelen problemlerin ve dikiş kayması sorununun azalacağı ortaya çıkarıldı.

Müşteri odaklı bakış açısının en önemli yanlarından kaliteli ürün sunma misyonunu tüm markalarında yaşatmayı amaçlayan Aydınlı Grup, uluslararası alanda takdir gören yeni tekniği ile perakende sektöründeki güçlü pozisyonunu korumaya devam edeceğini gösteriyor.

Aydınlı Grup Hakkında: 1965 yılında "Aydınlı Yerli Mallar" adı altında İstanbul’da ilk mağazasının açılmasıyla temelleri atılan Aydınlı Grup, 1989 yılında AYDINLI HAZIR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. olarak kurulmuş ve son teknoloji ile donatılmış üretim tesisleriyle 1990 yılında faaliyete başlamıştır.

1993 yılında Pierre Cardin, 1995 yılında Cacharel ve 1997 yılında U.S. Polo Assn.’yi bünyesine katan şirket, 2000’li yıllarda Türkiye’deki başarısını uluslararası arenaya da taşıyarak temsil ettiği markaların yakın coğrafyalardaki tek söz sahibi olmuş, Türkiye ve yurt dışında mağazacılık atağını başlatmıştır.

Bugün 5000’i yurt içi, 1500’ü yurt dışı olmak üzere 6500 aşkın çalışanıyla Aydınlı Grup, sadece Türkiye’nin değil yakın coğrafyasının da en büyük hazır giyim perakendecilerinden biridir.

Hibya Haber Ajansı

752
Okunma