Çocuklara her sorunun çözümü olduğunu anlatan bir hikaye; “Her Şey Aynı”

Çocuklar için eğitici ve eğlenceli içerikler sunan ödüllü yazar Lawrence Schimel’in yeni kitabı “Her Şey Aynı”  The Çocuk Yayınları etiketiyle çocuk okurlarla buluşuyor.

Pandemi döneminde evde vakit geçiren çocuklar eğitici hikayelerle öğrenmeye devam ediyor. Ödüllü yazar Lawrence Schimel yeni hikaye kitabı “Her Şey Aynı” ile çocuklar hem anlayışlı olma, kardeşler arası uyum, hoşgörü hem de ana ve ara renkleri öğreniyor. The Çocuk Yayınları etiketiyle çıkan kitap beş yaş üstü çocuklar için öğretici bilgiler sunuyor.

 

Kardeşlik ve uzlaşma

Rengarenk Paz Rodero çizimiyle yer alan kitabın konusu; Abel ve Rita kardeşler artık aynı şeylere sahip olmak istiyor. Aynı tişörte, aynı pantolona ve aynı çoraplara… Ama biri sarı diğeri kırmızı renkte giyinmek istiyor. O zaman aynı şeylere nasıl sahip olacaklar? Nasıl bir çözüme kavuşur dersiniz?  Her şeyin uzlaşarak bir çözümü olduğunu  akıcı ve renkli bir dille çocuk okurlara sunuyor.

 

Yazar Hakkında:

Lawrence Schimel, çok çeşitli türlerde yüzden fazla kitap yayımlayan hem İspanyolca hem de İngilizce olarak yazan bir yazardır. Aynı zamanda üretken bir çevirmendir.

Resimli kitapları, Çocuk Kitap Yazarları ve İllüstratörleri Derneği'nden Kristal Uçurtma Ödülü kazandı, Almanya'daki Uluslararası Gençlik Kütüphanesi'nden Beyaz Kuzgunlar için seçildi ve iki kez IBBY'nin Engelli gençler için seçkin kitapları için seçildi. Çocuk kitap yazarları ve

illüstratörleri derneğinin İspanya Bölümünü kurdu ve beş yıl boyunca bölgesel danışmanı olarak görev yaptı.

 

Çizer Hakkında

Paz Rodero, 1957'de Salamanca'da doğdu. Resim yapmanın yanı sıra farklı medya ve desteklerde, editöryel projeler, eğitim videoları, illüstrasyon, grafik tasarım ve poster sanatçısı olarak çalışıyor. San Eloy Güzel Sanatlar Okulu ve Salamanca Güzel Sanatlar ve El Sanatları Okulu'nda okudu. Ayrıca Madrid'deki Círculo de Bellas Artes, Viyana Matbaacılık Okulu ve Venedik'teki Rugolo Okulu'na katıldı.

Eski, işe yaramaz nesneleri toplamayı ve bunları lambalara, heykellere, mobilyalara, sihirli aynalara veya korku yiyicilere dönüştürmeyi sever. Deniz kenarında yaşamak ve gün batımını izlerken patlamış mısır yemek için emekli olmayı dört gözle bekliyor. Ayrıca öğretmenler, eğitimciler ve çocuklar için okumayı teşvik etmek için kurslar ve atölyeler düzenler.


Hibya Haber Ajansı

Okunma