img

Erbakan: “Siz önce ‘İtibardan Tasarruf Olmaz’ harcamalarına tasarruf açıklayın”


Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Artvin’de katıldığı 2’nci Olağan İl Kongresi’nde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede konuşan Erbakan, 300 bin resmi ve 400 bine yakın ıslak formlu üye sayısıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunu iddia ederek, “Bunu arkamızda medya gücü, hazine yardımı ve holdingler olmadan, partililerimizle dişimizle tırnağımızla kazıyarak başardık.” ifadelerini kullandı.

Erbakan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın yayımladığı “Aklınla Verimli Yaşa” tasarruf kitapçığını eleştirerek, “Cumhuriyet tarihinin en büyük israflarını yapan, Kamuda israflarıyla çığır açan AK Parti iktidarının Enerji Bakanlığı, vatandaşa yayınladığı bir kitapçıkla tasarruf yapması çağrısında bulunuyor. ‘İtibardan Tasarruf Olmaz’ harcamalarına dair bir tasarruf paketi açıklayın da görelim. Siz önce 20 senedir beslediğiniz faiz, imtiyazlı holdingler, israf canavarlarını beslemekten vazgeçin.”  diye konuştu.

“Ne gizlisi saklısı Sayın Erdoğan bu açık bir işgal”

Yunanistan ile gerilim tırmandığı adalar konusuna da değinen Erbakan, “Yunanistan uluslararası hukuku hiçe sayarak gayri askeri statüdeki adalara, göz göre göre zırhlı araçlar ve silahlar yerleştirmeye başladı. Zırhlı araçların Yunan adası Dedeağaç Limanı'na Amerika Birleşik Devletleri tarafından gönderildiği ortaya çıktı.” dedi.

Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya dair “Ne yaptığınızı biliyoruz bu gizli işgaldir” açıklamasını hatırlatarak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bizde dedik ki ne gizlisi saklısı Allah aşkına adamlar göstere göstere açık açık birer birer adacıklarımızı, kayacıklarımızı işgal ettiler. Şimdi de açık açık göstere göstere kendi bayrağını asıyor silah çıkartıyor. ‘Efendim şiddetle kınadık. Açıklama yayınladık, nota verdik.’ Ya NATO'yu ayağa kaldırdınız mı? Birleşmiş Milletleri ayağı kaldırdınız mı? Kıyameti kopardınız mı? Bu Yunanistan'ın arkasında asıl güç olan Amerika'nın İncirlik Üssü'nün kapısına kilit vurdunuz mu? ABD’nin gözbebeği İsrail’i koruyan Malatya’daki Kürecik Üssü’nü kapattınız mı? Hayır, anca edebiyat yapıyorsunuz.”

"Biz bu oyunu bozacağız ve partimizi iktidara taşıyacağız"

Milli Görüş’ü unutturmayacaklarını ve partilerini iktidara taşıyacaklarını söyleyen Erbakan, “Bir tarafta bu yanlışları yapan Cumhur İttifakı, bir diğer tarafta da millete fayda sağlamak şöyle dursun, içlerinde İstanbul Sözleşmesi gibi bir ifsat metninin savunucularını barındıran, içlerinde 9 Eylül zaferinin yıl dönümünde Yunanlılara laf söyleyeceği yerde, ecdadımıza dil uzatmayı marifet sayanları barındıran garabet yapı. Millerimize bu iki kutbu dayatıp asıl milletin derdine derman olacak  Milli Görüş’ü unutturmak perdelemek istiyorlar. Biz Yeniden Refah Partisi olarak bu oyunu bozacağız.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.