Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2020-08-11 19:00:00

Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi, Avrupa lojistiğinin merkezi oldu

Xinjiang Özerk Uygur Bölgesi’nin Korgas lojistik merkezinde işlem gören Çin-Avrupa yük katarlarının sayısı temmuz ayında rekor kırdı. Yerel gümrük idaresi, bu sayının, ülkenin söz konusu ay içinde ülkenin diğer terminalleri arasında ilk sırada bulunduğunu açıkladı. 
 
Korgas lojistik merkezi geçtiğimiz ay boyunca, Çin-Avrupa seferi yapan 495 yük treni karşıladı. Bu, gümrük yöneticisi Long Teng’in belirttiğine göre, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 55,17 oranında bir artışa denk düşüyor. Taşınan yük itibarıyla yine aynı dönemler arasında bu yılki artış yüzde 55,1 kadar.
 
Yük trenlerine yönelik hizmetler için üs özel bir bölüm tahsis etmiş durumda. Gümrük işlemlerinde bu suretle yüzde 60 mertebesinde bir etkililik artışı kaydedildi. Yılın ilk 7 ayında Korgas sınır kapısından giriş çıkış yapan Çin-Avrupa tren seferlerinin sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 22,62 artışla 2 bin 217’ye, mal taşımacılık miktarı ise geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 33,77 artışla 2 milyon 55 bin 600 tona ulaştı.
 
Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 haberebakhabere.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.