Katar otel sektörü, yeni otellere ve dinlence noktalarına kucak açıyor

Katar Milli Turizm Konseyi (QNTC), iki yeni otel ve dinlence noktasının 2020'nin sonunda ve 2021'in başında açılacağını duyurmaktan gurur duyuyor.

FIFA Dünya Kupası Katar 2022TM öncesinde ziyaretçilerine sunduğu imkanları çeşitlendirmek ve büyütmek için çaba gösteren ülke, geniş kapsamlı bir turistik gelişim stratejisi uyguluyor. 

Hilton Salwa Beach Resort & Villas ve Zulal Wellness Resort adlı iki yeni tatil noktası, yerli ve yabancı turistlere halihazırda sunulmakta olan çeşitli imkan ve deneyimlere yenilerini katacak.

Katar Milli Turizm Konseyi Genel Sekreteri ve aynı zamanda Katar Havayolları'nın CEO'su olan Ekber El Bekir, bu gelişmeler hakkında şu yorumda bulundu: "Konuklarımızın Katar misafirperverliğinden en güzel şekilde faydalanabilmelerini sağlamak için bu sene boyunca ve FIFA Dünya Kupası Katar 2022 TM başlayana kadar turistik olanaklarımızı büyüteceğiz. Kapsamlı otel ve resort atılımları, stratejimizin en önemli unsurlarından biri ve Salwa Beach projesi sayesinde Hilton Hotels and Resorts ile yaptığımız ortaklık dahil olmak üzere iki yeni tesisin yapılıyor olmasından çok memnunuz."

 

Hilton Salwa Beach Resort & Villas, başkent Doha'ya 84 kilometrelik bir mesafeye kurulacak ve bölgede açılan yedinci Hilton oteli olacak. Hiçbir masraftan kaçınılmadan hazırlanmakta olan resort, 3,5 kilometre uzunluğunda capcanlı özel plajlara ve lüks olduğu kadar gözlerden de uzak bir tatil isteyenler için her birinde özel havuz ve bahçe bulunan geniş plaj villalarına sahip. Şu anda otuz villa, rezervasyona açık ve 246 lüks otel odasının ve süitinin daha 2021 başlarında açılması bekleniyor.

Konuklar, ziyaretleri boyunca özel imkanların ve muhteşem restoranların tadını çıkarabilecek. Tesiste, yerel lezzetlerden ilham alınarak hazırlanan Souk Mutfağı'ndan zarif Octa deniz mahsulleri restoranına kadar her türlü damak zevkine uyacak 20'nin üzerinde restoran mevcut.

Tatili dinlenerek geçirmek isteyenler, Eforea Spa'nın sunduğu masajlardan faydalanabiliyor. İki katlı dinlenme ve wellness merkezi, sekiz adet lüks masaj odasına ve Rasul çamur banyosu da dahil olmak üzere tam donanımlı bir VIP odasına sahip. Konuklar; buhar odasında, saunada, torpik duşlarda veya buz hamamında rahatlamadan önce canlandırıcı Volkanik Taş Masajı veya Bal Hamamı gibi en iyi spa hizmetlerinden istifade edebiliyor.

Maceraperest aileler ise Desert Falls Su ve Macera Parkı'nı deneyebilir. Dünya standartlarındaki su parkı, 57 bin metre karelik bir alana yayılıyor ve taşkın nehirler, sörf tepeleri ve Whizzard matı yarışları gibi 28 kaydırak ve eğlence seçeneği sunuyor. Suya girmek istemeyenler içinse go-kart ve lazer tabanca alanı mevcut.

Abu Samra'nın dışındaki Zulal Wellness Resort, ülkenin en büyük wellness tesisi ve bölgedeki ilk sağlık resortu olacak. 2021'in başlarında yapılacak olan tam kapsamlı açılıştan önce 2020'nin sonunda kısmen açılacak olan resort, Katar'ın kuzeyinde yer alacak ve Arap kumlarında tatil yapmak isteyen, güneşi seven aileler ya da çiftlere özel imkanlar ve tesisler sunacak.


Hibya Haber Ajansı

Okunma