Kuyum sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek anlaşma imzalandı

İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Cevherun Kuyumculuk arasında sektöre nitelikli eleman yetiştirmeye olanak sağlayan işbirliği anlaşması imzalandı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde, Prof. Dr. Abdül Halim Zaim ve Cevherun Kuyumculuk Kurucusu Cevat Genç ve Doç. Dr. Hanifi Parlar katıldı. Atılan imzalar ile kuyum sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek sertifika programı hayata geçirilecek. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdül Halim Zaim, bu iş birliği ile Türkiye’nin markalaşma sürecine katkı sağlanacağını, sektöre yetişmiş eleman kazandıracaklarını ve bundan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Cevherun Kuyumculuk kurucusu Cevat Genç, markalarının ‘yetenek okulu’ anlamına geldiğine dikkat çekti ve şunları söyledi: “Türkiye’de 24 ayar altın işleme ustası bir elin parmaklarını geçmediğinden, bu özel mesleğin kaybolmaması adına gösterilen bu çaba ve imza töreni çok kıymetlidir. Bu eğitim sayesinde paydaşlarımızla birlikte, sektörde yaşanan kalifiye eleman sorununa önemli ölçüde çözüm getireceğiz.”

İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Cevherun Kuyumculuk arasında imzalanan protokole göre katılımcılar bir kurs gününde 8 saat eğitim alarak, 1 ayda 96 saat sonunda İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden yeterlilik sertifikası almaya hak kazanacak.

Hibya Haber Ajansı

Okunma