Murathan Mungan Ankaralı hayranlarıyla imza gününde buluşuyor

2020 Model” isimli albümüyle ses getiren Murathan Mungan, D&R’da düzenlenecek imza gününde başkentli hayranlarıyla bir araya geliyor.

 Poptan rock'a, rap'ten elektroniğe kadar farklı müzik tarzlarında 26 şarkıcı ve grubu yeni albümünde buluşturan Mungan, 8 Mart Pazar günü saat 16.00’da D&R Ankara Cepa’nın konuğu olacak.

 

Yazar ve şair Murathan Mungan, “2020 Model” isimli yeni albümünün D&R Ankara Cepa’da gerçekleşecek imza gününde sevenleriyle buluşuyor. 26 farklı ismin Murathan Mungan’ın yepyeni şarkı sözlerinde buluştuğu “2020 Model” albümünün imza günü, 8 Mart Pazar günü saat 16.00’da başlayacak.

 

“Sıfır kilometre şarkılar”

Hazırlığı yaklaşık bir buçuk yıl süren albümde yıllar önce bestelendikleri halde dinleyici karşısına çıkmadıkları için hiç bilinmeyen şarkılar olduğu gibi, albümün hazırlanması sırasında seslendiren sanatçılar tarafından bu albüm için bestelenmiş şarkılar mevcut. Nazan Öncel, Derya Köroğlu, Kalben, Gaye Su Akyol, Can Algeç, Bora Duran, Ozbi, Jabbar&Deeperise, Aylin Aslım&Ah! Kosmos, Batu Akdeniz kendi besteleriyle albümde yer alan sanatçılar arasında.

 

“Ben Türkiye’yim”

Albümde rock’tan elektronic’e, rap’ten pop’a birçok müzik janrı bir arada. Şarkı sözlerinin sahibi olmasının dışında albümün içerik tasarımını ve süpervizörlüğünü de üstlenen Murathan Mungan, albümdeki bu çeşitlilik için “Ben Türkiye’yim” diyerek kendi yansımasını anlatıyor.

Albüm müjdesini ilk kez kendi sosyal medya hesaplarından veren Mungan’ın paylaşımları müzik sektöründe heyecan yarattı. Farklı müzik tarzlarına sahip 26 ismin hayranları tarafından da merakla beklenen albüm, dinleyicisi ile buluştu.

 


Hibya Haber Ajansı

857
Okunma