Netflix dizisi Siyah Kristal için bir araya geldiler

Etkinliğe dizinin seslendirme sanatçıları Nathalie Emmanuel (Deet), Hannah John-Kamen (Naia), ve Shazad Latif'in (Kylan) yanı sıra dizinin yürütücü yapımcısı ve The Henson Company'nin CEO'su Lisa Henson

Etkinliğe dizinin seslendirme sanatçıları Nathalie Emmanuel (Deet), Hannah John-Kamen (Naia), ve Shazad Latif'in (Kylan) yanı sıra dizinin yürütücü yapımcısı ve The Henson Company'nin CEO'su Lisa Henson da katıldı. Mor halıda aynı zamanda dizinin yürütücü yapımcısı ve yönetmeni Louis Letterier ve orijinal filmin yaratıcılarından Brian ve Wendy Froud da yer aldı.Prömiyer, Londra'daki BFI Southbank'ta gerçekleşti. Mekan aynı zamanda, 23 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında seyircileri Thra dünyasına götürecek setten kostümlerin ve kuklaların bulunduğu bir sergiye de ev sahipliği yapacak.Siyah Kristal: Direniş Çağı tüm dünya ile aynı anda 30 Ağustos'ta Netflix'te gösterime girecek!

Dizinin konusu: Siyah Kristal: Direniş Çağı yeni maceralar için Thra evrenine geri dönüyor. Üç Gelfling, Skeksis'in gücünün arkasındaki korkunç sırrı keşfettiğinde, dünyayı kurtarmak adına epik bir yolculuğa çıkmaya hazırlanır.

Siyah Kristal: Direniş Çağı Hakkında


Gösterim tarihi: 30 Ağustos 2019, Cuma
Yönetmen: Louis Leterrier
Yürütücü yapımcılar: Lisa Henson, Louis Leterrier, Halle Stanford
Ortak yürütücü yapımcılar: Jeffrey Addiss & Will Matthews, Javier Grillo-Marxuach, Blanca Lista
Yapımcı: Ritamarie Peruggi
Uygulayıcı yapımcı: Tim Wellspring
Yardımcı yapımcı: Cameron Richardson
Ortak yapımcı: Vivian Lee
Yapım şirketi : The Jim Henson Company
Format: 10 Bölüm x 1 Saat


Duyurusu yapılan seslendirme sanatçıları ise şöyle:
The Gelfling:


Taron Egerton (Kingsman) Rian rolünde

Anya Taylor-Joy (The Witch) Brea rolünde (Görsel)

Nathalie Emmanuel (Game of Thrones) Deet rolünde (Görsel)

Caitriona Balfe (Outlander) Tavra rolünde (Görsel)

Helena Bonham Carter (The King's Speech) All-Maudra rolünde (Görsel)

Harris Dickinson (forthcoming Maleficent 2) Gurjin rolünde (Görsel)

Natalie Dormer (Game of Thrones) Onica rolünde (Görsel)

Eddie Izzard (Ocean's Thirteen) Cadia rolünde (Görsel)

Theo James (The Divergent Series) Rek'yr rolünde (Görsel)

Toby Jones (Tinker Tailor Soldier Spy) Librarian rolünde (Görsel)

Shazad Latif (Star Trek: Discovery) Kylan rolünde (Görsel)

Gugu Mbatha-Raw (The Cloverfield Paradox) Seladon rolünde (Görsel)

Mark Strong (Kingsman) Ordon rolünde (Görsel)

Alicia Vikander (Tomb Raider) Mira rolünde (Görsel)

Lena Headey (Game of Thrones) Maudra Fara rolünde (Görsel)

Hannah John-Kamen (Ant-Man and The Wasp) Naia rolünde (Görsel)
The Skeksis & Mystics:


Harvey Fierstein (Torch Song Trilogy) The Gourmand rolünde (Görsel)

Mark Hamill (Child's Play, Star Wars) The Scientist rolünde (Görsel)

Ralph Ineson (Game of Thrones) The Hunter rolünde (Görsel)

Jason Isaacs (The OA) The Emperor rolünde (Görsel)

Keegan-Michael Key (Toy Story 4) The Ritual Master rolünde (Görsel)

Ólafur Darri Ólafsson (True Detective) The Archer rolünde (Görsel)

Simon Pegg (Mission Impossible) The Chamberlain rolünde (Görsel)

Andy Samberg (Brooklyn Nine Nine) The Heretic rolünde (Görsel)

Benedict Wong (Avengers: Endgame) The General rolünde (Görsel)

Awkwafina (Crazy Rich Asians) The Collector rolünde (Görsel)
Aughra'yı Donna Kimball (The Happytime Murders) seslendiriyor (Görsel)The Myth-Speaker'ı Sigourney Weaver seslendiriyor .Baffi a Fizzgig'i Dave Goelz (The Dark Crystal) seslendiriyor (Görsel)Diğer karakterler:


Alice Dinnean The Ornamentalist ‘i seslendiriyor. (Görsel)

Louise Gold Maudra Argot'u seslendiriyor. (Görsel)

Neil Sterenberg The Scroll-Keeper'i seslendiriyor. (Görsel)

Victor Yerrid Hup'ı seslendiriyor. (Görsel).Siyah Kristal Hakkında

Siyah Kristal dünyası, Jim Henson'ın Frank Oz ile birlikte çektiği 1982 tarihli çığır açan filmle başladı. Jim Henson o tarihe kadar The Muppets'ın arkasındaki deha olarak biliniyordu. İlk defa tüm kadrosu kukla karakterlerden oluşan bu bilim kurgu, macera filmi, o dönem daha gerçekçi karakterler ve yaratıklar döneminin de bir başlangıcı olmuştu.Siyah Kristal'in yapım aşaması tam yedi yıl sürdü ve film vizyona girdiğinden itibaren dünyada klasik filmler listelerinde kendine yer edindi. Jim Henson'ın "bir sanat çalışması" ve "en gurur duyduğum iş" şeklinde bahsettiği film, karakter ve kostüm tasarımcısı Brian Froud'un benzersiz vizyonu ile şekillendi.Siyah Kristal: Direniş Çağı, Netflix'te tüm dünyada yayınlandığında yeni bir nesil daha bu büyüleyici hikayenin parçası olacak. Gerçek bir klasik film olan The Dark Crystal'in canlı, zengin, el emeği dünyası, Siyah Kristal: Direniş Çağı ile daha da büyüyecek. Tüm dünyada izleyiciler Jim Henson'ın yenilikçi ve yaratıcı imzasıyla çıkan bu yapımda Thra dünyasını yeniden keşfe çıkacak.SİYAH KRİSTAL: DİRENİŞ ÇAĞI:

Twitter: @darkcrystal

Instagram: @darkcrystalofficial

Facebook: @darkcrystalTHE JIM HENSON COMPANY

http://www.henson.com
Twitter: @darkcrystal

Instagram: @darkcrystalofficial

Facebook: @darkcrystalThe Jim Henson Company Hakkında

60 yılı aşkın süredir aile eğlencesinde liderliğini sürdüren The Jim Henson Company, dünya çapında kuklacılık, animatronik ve dijital animasyon alanına getirdiği yeniliklerle tanınıyor. Dünyaca ünlü The Muppet Show'un da yaratıcısı olan Henson, 50'den fazla Emmy Ödülü ve dokuz Grammy Ödülü'nün sahibi. Son filmleri arasında Dot. (Universal Kids /Hulu), Word Party (Netflix), ve Doozers (Hulu/ Sprout), ve Emmy® adaylığı bulunan Splash and Bubbles (PBS), Julie's Greenroom (Netflix), Sid the Science Kid (PBS), Dinosaur Train (PBS) ve Pajanimals (Universal Kids) gibi yapımlar yer alıyor. Televizyon yapımları ise Fraggle Rock, The Storyteller ve kült bilim-kurgu dizisi Farscape. Sony Pictures Animation tarafından hayata geçirilen The Star, Disney tarafından hayata geçirilen Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day'in yanı sıra The Dark Crystal, Labyrinth, MirrorMask ve Turkey Hollow gibi yapımlarının altında da Henson'un imzası bulunuyor. Şirket şu anda önümüzdeki dönemde yayına girecek Netflix orijinal dizisi Siyah Kristal: Direniş Çağı ve Guillermo Del Toro'nun Pinokyo'sunun (Netflix) yapımcılığını üstleniyor.Merkezi, ses ve post-prodüksiyon stüdyoları Los Angeles'taki tarihi Charlie Chaplin binasında yer alan The Jim Henson Company'nin New York ve Londra'da da ofisleri bulunuyor. Şirket, uluslararası filmler, televizyon, tema parkı ve reklam alanındaki müşterilerine karakter yaratıcılığı ve görsel efekt alanında hizmet veren Jim Henson's Creature Shop™'a ve müzik endüstrisinin liderlerinden Henson Recording Studios'a ev sahipliği yapıyor. The Jim Henson Company'in Henson Alternative markası kısa bir süre önce Christine McConnell'in (Netflix) The Curious Creations adlı eserinin prömiyerini gerçekleştirdi ve şu anda Puppet-Up için turneye başladı! - Sansürsüz, canlı bir doğaçlama kukla gösterisi. Melissa McCarthy'nin başrol oynadığı The Happytime Murdersise geçen yaz piyasaya sürüldü.Netflix Hakkında
Netflix, 190'dan fazla ülkede 151 milyondan fazla ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği dünyanın lider internet eğlence hizmetidir. Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.


942
Okunma