Samsara biletleri satışta

Altı farklı sanat dalı üzerinden bireyi sanatla sahne üzerinde buluşturan ve bu temas anını bilimsel olarak ölçümleyecek olan Samsara Multidisipliner Sanat Deneyimi’nin ilk adımı olan “Samsara Multidisipliner Resim

Altı farklı sanat dalı üzerinden bireyi sanatla sahne üzerinde buluşturan ve bu temas anını bilimsel olarak ölçümleyecek olan Samsara Multidisipliner Sanat Deneyimi’nin ilk adımı olan “Samsara Multidisipliner Resim Sergisi”nin biletleri satışa çıktı.

 

Her sene gerçekleşecek bir sanat platformu olarak kendini konumlayan ve bu bağlamda yıl boyu sürecek, farklı platformlarda da kendini var etmeyi hedefleyip içerik üretmeyi planlayan Samsara Multidisipliner Sanat Deneyimi’nin ilk adımı olan ve sanatçı Ebru Ceylan’a ait “Samsara Multidisipliner Resim Sergisi”, 22 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında Yapı Kredi Bomontiada’da sanatseverlerle buluşacak.

 

Samsara projesinin ilk adımı olan ve toplam 20 eserin sergileneceği, sanatçı EbruCeylan’ın TO BE - HOW - TO BE sergisinde eserler plastik sanatlar, heykel ve enstalasyonlardan oluşacak. İş, sanat ve cemiyet dünyasından konukların katılımıyla gerçekleşecek özel bir lansmangecesi ile kapılarını açacak olan sergide seyircinin eserlere verdiği reaksiyonları bilimsel olarak ilk kez ölçümlenecek. Ebru Ceylan’ın sanatçının özgün ilham alanını en doğal haliyle seyirciye sunmayı hedeflediği bu özel projede ilhamın temel verileri olan müzik, ışık ve görsel-hareket formlarının birleşmesi önemli bir rol oynuyor.

 

Tesla’nın kütle çekim teorisi içerine bahsetmiş olduğu biyolojik frekansı ilk defa sanat üzerinde ölçümlemek amacını güden Ebru Ceylan frekanslardan yola çıkarak müzik, ışık ve görsel-hareket sanatlarının insanın biyolojik yapısını nasıl etkilediğini teoriden pratiğe döndürmek amacı ile müzisyen Emre Kula’nın frekansların görünümlerinden yola çıkarak bestelediği eser Ebru Ceylan’ın enstalasyonunun da ana ilham kaynağı oldu. TO BE alanında sergilenecek olan sanatçı Ebru Ceylan ve müzisyen Emre Kula’nın bu enstalasyonu ThinkNeuro şirketinin de kurucusu olan Dr. Yener Girişken tarafından bilimsel ölçümlemeye tabi tutulacak ve farklı sosyoekonomik gruplardan farklı kültürdeki insanların maruz kalacağı sanatsal etkiyle beraber sonrasındaki değişimi titizlikle gözlemleyecek

 

Ayrıca gecede müziklerini Çağrı Sertel ve Çağ Erçağ’ın yaptığı, multidisipliner sanatçı Ece Gözen’in kendi ürettiği bio-materyallerden oluşan tasarımları ile katkıda bulunduğu bir Ayça Ceylan, sanatçı Ebru Ceylan’ın yarattığı Barış temalı eseri özelinde canlı performans da sergileyecektir.

 

Ebru Ceylan ve Yalkın Yel’in Reklamania çatısı altındaki proje ortaklığı ve Ekin Ses Işık Görüntü Sistemleri’nin teknik altyapı desteğiyle 22 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Yapı Kredi Bomontiada 4. katta ziyaretçilerini ağırlayacak Samsara Multidisipliner Resim Sergisi’nin biletleri biletix.com üzerinden alınabilir.


Hibya Haber Ajansı

918
Okunma